Ahhoz, hogy nekikezdj a munkának elő kell készítened a fonalakat.
Először vágd le a megfelelő mennyiségű fonalat. A fonalak hossza függ a karkötőben használt fonalak mennyiségétől és a fonal fajtájától is. Goblenfonalból, selyemfonalból elég a kívánt hossz 2szerese, kenderfonalból inkább 3szorosra lesz szükséged. Csomózd össze őket. Egy kőre (érdemes egy rücskösebbet választani) erősíts fel egy cérnát jó erősen, hogy ne essen le. A cérna végét egy szimpla csomóval kösd rá a fonalak csomójára. Ez lesz a súly, ami lehúzza a fonatot. Most húzd át a fonalakat a kumihimo pad közepén, hogy csak a kő és a csomó lógjon ki. Rendezd el a fonalakat a minta szerint és húzd be őket a kis résbe a pad szélén. Ügyelj arra, hogy a fonalak feszesek legyenek a padon.
Nem mindig tudod pontosan úgy elrendezni a szálalakat, ahogy a minta kívánja (mivel a mi kumihimo padunknál a fonalak helye adott), de ne aggódj, a fonalak sorrendje a lényeg, nem az egymással alkotott szögük.
A minták használata
A kumihimo mintákat egyáltalán nem nehéz megérteni, de talán kell hozzá egy kis magyarázat.
Egy minta általában ilyesmiképpen néz ki:
Ezen a képen a kör a padod körvonala. A pontok a betűzött fonalakat jelölik. A nyilak azt jelölik, hogy melyik fonalat hova kell betűznöd. Itt ismét nem az számít, hogy pontosan hova, hanem hogy melyik két másik fonal közé megy.
A kezdő mintáknál berajzoltam, hogy mennek a fonalak, hogy könyebb legyen átlátni a mintát, de később erre már nem lesz szükséged.
Most már mindennek tudatában vagy, ami a kumihimo elkészítéséhez szükséges.
Jó munkát kívánok! Vera
|